Mõisa ootab neljas umbusaldus

07. märts 2001, 08:04

Keskerakond võib esitada linnapea Jüri Mõisa vastu suunatud umbusalduse läbikukkumisel homme menetlusse juba neljanda järjestikuse umbusalduse, kirjutab Eesti Päevaleht.

Tallinna volikogu Keskfraktsiooni esimees Toivo Tootsen ütles, et erakond loodab homsel umbusaldushääletusel veelgi rohkem hääli kui esimesel korral. ?Aga oleme valmis kasutama sama taktikat nagu kaks nädalat tagasi ning andma kohe menetlusse uue põhjendusega umbusaldusavalduse,? ütles Tootsen.

Uueks põhjenduseks võib Keskerakond tuua linnapea sekkumise Eesti Raudtee erastamisse. Mõis võitleb, et Eesti Raudtee müüdaks ikkagi usalduse kaotanud Rail Estoniale.

Otsuse, kas umbusaldus Mõisale antakse üle homsel volikogu istungil või oodatakse sellega kaks nädalat, teeb homme pärastlõunal kogunev fraktsioon.

Tootseni sõnul ei pea volikogu opositsioon ootama kolme kuud, mil võib menetlusse anda sama põhjusega umbusalduse. ?Iga kahe nädala jooksul tuleb taas välja mingi uus vapustav seik, mis annab põhjust Mõisale umbusaldust avaldada,? nentis Tootsen.

Mitteametlikult on nii Isamaaliidus kui Reformierakonnas räägitud Mõisa väljavahetamise plaanist ning uute kandidaatidena on läbi käinud abilinnapea Liisa Pakosta ja kesklinna vanema Siim Kiisleri nimed.

Tootseni hinnangul on volikogu koalitsioon juba peaaegu küps Mõisa umbusalduse poolt hääletamiseks. ?See on aja küsimus, millal nad julgevad selja sirgu ajada ja seda ka avalikult tunnistada,? ütles Tootsen.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing