SEB: USA majandus maandub järsult, Rootsi pehmelt

07. märts 2001, 13:22

USA majandus tuleb järsult maa peale ning see mõjutab Rootsit negatiivsemalt kui paljusid teisi Euroopa riike, ennustab Skandinaviska Enskilda Banken (SEB) oma viimases prognoosis.

Sellest hoolimata maandub Rootsi majandus pehmelt ? tänu nõrgale kroonile, mis soodustab eksporti, tugevale seisule tööhõive alal ning maksude alanemisele, mis suurendavad elanike sissetulekuid

SEB alandab Rootsi majanduskasvu prognoosi veel läinud aasta detsembris ennustatud 3,6 protsendilt käesolevaks aastaks 3 protsendile ning tuleval aastal 2,8 protsendile. USA selle aasta majanduskasvu prognoosi alandab SEB 1,6 protsendile ning ennustab, et USA intressid alanevad sügiseks 4,75 protsendile.

USA järsu pidurdamise negatiivne mõju Rootsile on tingitud suurest kaubavahetusest, rootslaste ulatuslikest aktsiainvesteeringutest ning börsist, kus domineerivad tehnoloogiasektori aktsiad. Samas on Rootsi USAga võrreldes paremas seisus, kuna elanike säästud on suuremad ning Rootsi IT-sektori investeeringud ei vähene ilmselt sama kiires tempos kui USAs.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing