VEMIS avas traadita internetivõrgu litsentseeritud sagedusel

Raimo Ülavere 07. märts 2001, 10:57

VEMIS avas kogu Tallinna katva litsentseeritud 3,5 GHz sagedusel töötava traadita andmesidevõrgu, pakettide kuutasud algavad ärikliendile 1500st ja erakliendile 1000 kroonist, teatas firma.

VEMIS-e poolt ehitatud uus võrk võimaldab pakkuda andmesideteenuseid kvalitatiivselt uuel tasemel. Traadita võrgu kaudu pakub VEMIS nii Interneti püsiühendust kui ka teisi IP-põhiseid teenuseid, sealhulgas virtuaalserveri hostingut, mailserverit, VPN teenust ja lähiajal ka telefoni.

VEMIS kaubamärki haldavale firmale OÜ TRL Group on Sideameti poolt väljastatud tegevusluba üldkasutatava telefonivõrgu juurdepääsuvõrgu ja üldkasutatava lülitatava lairibavõrgu opereerimiseks ning litsents 3,5 GHz sagedusala kasutamiseks.

VEMISe tehnika osakonna juhataja Mark Kaljulaid ütles, et hetkel on firmal umbes tuhatkond klienti, kelles enamik on ärikliendid.

VEMIS-e arengut on peamiselt finantseerinud Baltics Small Equity Fund (BSEF). BSEF osaleb aktiivselt ka ettevõtte strateegiliste otsuste langetamisel ning tegevusplaanide väljatöötamisel. BSEF on viimase kolme aasta jooksul investeerinud Baltikumi ettevõtetesse 5 miljonit dollarit ja
plaanib lähiaastatel investeerida veel üle 10 miljoni dollari.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing