Reformierakond pooldab jätkuvalt tulumaksu vähendamist 20%le

Raimo Ülavere 07. märts 2001, 12:22

Reformierakond seisab jätkuvalt koalitsioonileppes fikseeritud põhimõtte eest, et kodanike maksukoormus ei tohi tõusta ning pakub töötus- ja pensionikindlustusest tuleneva tõusu tasakaalustamiseks välja üksikisiku tulumaksu alandamist 20%le, teatas erakond pärast juhatuse koosolekut.

Tulumaksu vähendamisega vähenevate riigi sissetulekute katteks soovib erakond jätkuvat kokkuhoiupoliitikat riigiasutustes. Selleks soovib Reformierakond 2001. aastal läbi viia avaliku teenistuse reformi, kõrvaldades topeltkompensatsioonid, vähendades ametnikele makstavaid hüvitisi ning muutes töösuhted avalikus sektoris paindlikumaks.

Paindlikumaks soovib erakond muuta ka tööseadustiku. Muude abinõude hulgas on erakonna hinnangul kulutusi võimalik piirata ka ministeeriumide ühendamisega.

Samal eesmärgil toetab Reformierakond ka sotsiaaltoetuste üleandmist kohalikele omavalitsustele ning kohalike omavalitsuste investeeringutetäielikku üleandmist riigieelarvest kohalikele omavalitustele. Riigieelarvesse peaksid jääma ainult riikliku alluvusega objektid.

Reformierakonna juhatus otsustas toetada järgmise aasta eelarve prioriteedena projektide rahastamist, mis aitaksid Eestil tõusta maailma internetiriigiks number üks.

Reformierakond leiab, et Eestil on oma väiksust arvestades reaalne võimalus saada kolme aastaga maailmas juhtivaks internetiriigiks. Reformierakonna juhatus on seisukohal, et kavakindel internetiseerimine tõstaks oluliselt Eesti-suguse väikeriigi konkurentsivõimet, looks kodanikele täiendavaid võimalusi oma aja ja raha säästmiseks ning mugavdaks oluliselt suhtlemist riigi ja omavalitsustega. Selle saavutamiseks peab Reformierakond oluliseks e-valimiste, digitaalallkirja ja teiste e-projektide kiiret teostamist.

Reformierakonna lõplikud eelarveprioriteedid kinnitab erakonna 6.mai kongressil valitav uus juhatus.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing