PM: erastamisagentuuri nõukogu peab oma möödalaskmiste eest vastutama

07. märts 2001, 08:47

Kui Portugalis kukkus hiljuti kokku sild, ei kõhelnud kohalik infrastruktuuriminister kaua ning esitas lahkumisavalduse, kuigi vana silla purunemises otseselt ministri käsi mängus ei olnud. Meie erastamistega seotud ministrid on end kaelani erastamisjamadesse uputanud, kuid ei tunne endal vähimatki süüd, kirjutab Postimees tänases juhtkirjas.

Teede- ja sideminister Toivo Jürgenson on viimaste kuudega tekitanud rohkem kaost kui tema eelkäijad kokku. Säärased tembud oleks tippjuhile mõnes äriettevõttes toonud kaasa kiire vallandamise koos kahjutasu nõuetega, kuid koalitsiooni toetusega ministrile ei too süüdistused isegi higi laubale.

Kohmetute nägudega koalitsioonikaaslastel jääb üle ainult rääkida poliitilisest vastutusest, mis inimkeeli tähendab, et valijad võivad patukotte karistada valimistel nende poolt hääletamisest loobumisega.

Samas teevad partei usaldusväärsusele ohtlikuks muutunud ministrist vabanemise Isamaaliidule raskeks peaministri tembud Nursis ning Tallinna linnapea arusaamatud manöövrid raudteetehingutes ja poliitilistes kemplustes all-linnas.

Nii jääbki poliitikutel üle üksnes hüpnotiseeritult jälgida üha halvenevaid populaarsusreitinguid ning loota imele, mida elus juhtub harva.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing