Muinsuskaitse laitis Meri lossi laiendamise plaani

07. märts 2001, 08:03

Muinsuskaitsjatest ja arhitektuuriteadlastest koosnev nõukogu otsustas eile mitte anda luba presidendilossi suurendamiseks poole võrrra, kuid nõustus Kadriorgu uue maja rajamise ideega, kirjutab Eesti Päevaleht.

Ekspertnõukogu lükkas üksmeelselt tagasi hoone juurdeehituse eskiisprojekti, mille president Lennart Meri oli tellinud sisearhitekt Mait Summatavetilt.

Kunstiajaloo professori Mart Kalmu sõnul jäi sisuline hinnang Summataveti neobaroksele kavandile andmata.

?Presidendikantselei hoone puhul on tegemist mälestisega ja sinna ehitamist ei võimalda ükski seadus,? märkis Kalm. Tema väitel väärib aga edasiarutamist presidendikantseleist tulnud uus idee ehitada lossi lähistele eraldiseisev maja. ?Ilmselt on taolist esindushoonet Eesti riigile vaja,? ütles ta.

Ametist lahkuva president Meri sooviks on rajada residents riigipeade võõrustamiseks. Muinsuskaitseinspektsiooni arhitektuurimälestiste peainspektori Hain Tossi sõnul on residentsi asukohana välja pakutud Peeter I maja ja presidendilossi vahele jäävat ala. ?Muinsuskaitsele on see plaan vastuvõetav, sest lossiga jääb piisav distants alles,? tõdes Toss.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing