Kalevi staadionist võiks kujuneda universaalkompleks

Raimo Ülavere 07. märts 2001, 16:57

Tallinna linna omandis oleva Kalevi staadionikompleksi tuleks arendada nii, et seal saaks tulevikus läbi viia nii kergejõustiku-, tennise- kui ka jalgpallitrenne ning samuti rahvalikke üritusi, teatas Raepress.

Sellisel seisukohal oldi täna toimunud nõupidamisel, kus osalesid spordi- ja noorsooameti, maa-ameti, ESS Kalevi, jalgpalliklubi TVMK, Eesti Kergejõustiku Liidu ja Tenniseliidu esindajad.

Spordi- ja noorsooameti juhataja Tarmo Valgepea sõnul on jalgpalliklubi TVMK-l huvi investeerida territooriumile jalgpallistaadioni ehitamiseks.

'Samasugused huvid on objekti arendamisel ka kergejõustiku- ja tenniseliidul. Seepärast tegime Spordiseltsile Kalev ettepaneku alustada hoonestusõiguse seadmise ettevalmistamist,' ütles Valgepea. Spordiselts Kalev asub spordiklubidega läbirääkimistele, et territooriumi saaks kasutada ühiselt nii tennise, jalgpalli kui ka kergejõustiku üritusteks.

'Peale arenguplaanide ühtlustamist saab täiendada detailplaneeringu lähteülesannet eesmärgiga uute spordirajatiste arendamiseks Kalevi staadioni piirkonda,' ütles maa-ameti juhataja Ahto Eesmäe. Eesti Spordiselts Kalevi taotlusel alustas 2001. aasta jaanuarist Tallinna Säästva Arengu ja Planeerimise Amet staadioni ja selle lähiümbruse detailplaneeringu ja selle lähteülesande koostamist.

Kalevi staadionikompleksi pindala on 7,4 hektarit.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing