Villu Reiljan astus Edgar Savisaare paati

07. märts 2001, 08:14

Rahvaliit võttis valitsuskoalitsioonilt võimaluse opositsioonis kiilu lüüa, kui loobus toetamast riigikogu aseesimehe valimistel Ants Käärmat ja andis eile juba ette oma hääled Keskerakonna presidendikandidaadile Peeter Kreitzbergile, kirjutab Postimees.

Kuigi veel üleeile hommikul toetas opositsioonilise Rahvaliidu parlamendifraktsioon Ants Käärmat võimaliku asespiikrina homme toimuvatel riigikogu juhatuse valimistel, siis eile kell üks alanud välknõupidamisel veenis Keskerakonna liider Edgar Savisaar rahvaliitlaste esinumbri Villu Reiljani ümber.

?Leppisime kokku, et hindame opositsiooni ühtsust ja küllap saab Peeter Kreitzberg meilt toetuse, mida ta ka väärib,? ütles Reiljan pärast kohtumist Savisaarega.

Pärast seda, kui Keskerakonna volikogu valis oma presidendikandidaadiks Peeter Kreitzbergi ja jättis Siiri Oviiri vähemusse, andsid koalitsiooniparteid Rahvaliidule märku, et on valmis asespiikri valimistel hääletama Tunne Kelami kõrval ka rahvaliitlase Käärma poolt, et blokeerida Kreitzbergi pääs riigikogu juhatusse.

Seda tunnistasid erakõnelustes ka mitmed koalitsioonipoliitikud. ?Me otsime positiivseid manööverdusvõimalusi ja ootame, kas Rahvaliit esitab riigikogu juhatusse Käärma, keda me võiksime alternatiivina Kreitzbergile toetada,? võttis ühe valitsuspartei fraktsiooni esimees omaks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing