Eesti internetiseerimise kavasse investeeritakse 250 miljonit

07. märts 2001, 08:02

Seitse suuremat Eesti ettevõtet panevad ühisprojekti 150 miljoni krooni ja tuhatkond vabatahtlikku, et muuta Eesti kolme aasta jooksul maailma kõige internetiseeritumaks riigiks, kirjutab Eesti Päevaleht.

Toimetuse täpsustus: keskpäeval toimunud pressikonveretsil öeldi välja tegelik internetiseerumise summa, 250 mln kr.

Keskpäeval Radisson SAS hotellis esitletav üle-eestiline projekt ?Vaata maailma? on suurim erasektori ja riigi koostööprojekt, mis Eestis kunagi algatatud, ütles peaministri teadusnõunik Linnar Viik.

?Projekti strateegiline eesmärk on viia Eesti 2003. aastaks interneti kasutamise suhtarvult maailma tippu,? lausus Viik. ?Eestis tuleb luua selline keskkond, et kõigil on võimalus internetti kasutada ja kõik teavad, miks ja kuidas seda kasutada.?

Praegu on maailmas kõige rohkem interneti kasutajaid Soomes, kus 54 protsenti 15-74aastatest elanikest on viimase poole aasta jooksul kasutanud internetti. Eestis oli detsembris sama protsent 31.

Hansapanga eestvedamisel sündinud projekti on erafirmad hoidnud seni saladuses, kuna nad pole veel täpselt kokku leppinud summat, millega kavatsetakse toetada riigi infotehnoloogilist lahendust.

Usaldusväärsete allikate teatel ulatub projekti esialgne rahaline maht üle 150 miljoni krooni, millest suurema osa annavad Hansapank kui projekti algataja ja Eesti Telekomi gruppi kuuluvad firmad.

?Lisaks tulevad nendest firmadest asjale taha tuhatkond vabatahtlikku, kes teevad tööandja loal projekti jaoks tasuta tööd,? ütles Viik. ?Firmad säilitavad neile palga, kui nad käivad näiteks pooleks päevaks nõustamas.?

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing