Tõnisson nurjas Oviiri esitamise asespiikriks

07. märts 2001, 08:13

Riigikogu naisteühendusel jäi eile puudu üks hääl vajalikust konsensusest, et vormistada enda poolt asespiikri valimistele Siiri Oviiri (Keskerakond) esitamine, sest Oviiri vastu oli tema parteikaaslane Liina Tõnisson, kirjutab Postimees.

?Ta palus, et meie naisteühendus ei sekkuks Keskerakonna siseasjadesse,? vahendas Valve Kirsipuu (Reformierakond) Tõnissoni vastuväite. Selle põhjuseks on, et riigikogu keskfraktsiooni enamus asus toetama asespiikri valimistel Peeter Kreitzbergi, kes võitis Oviiri laupäeval partei volikogus presidendikandidaadi valimistel.

Kadri Jäätma (Isamaaliit) põhjendas parlamendi naisteühenduse toetust Oviirile, sest too on kaks aastat asespiikri kohal väga hästi hakkama saanud.

?Meie ülesanne on juhtida ühiskonna tähelepanu naiste vähesele esindatusele otsustamise tasandil,' selgitas Jäätma naisteühenduse rolli riigikogus.

Vastates Postimehe küsimusele, kas ta nõustuks taas parlamendi asespiikriks kandideerima, vastas Keskerakonna siseheitluses vähemusse jäänud Oviir: ?Keskfraktsioon on oma otsuse teinud ja see otsus on teistsugune.?

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing