09. märts 2001, 00:00

Lähipäevil selgub, kas kultuuriminister Jaak Allik nõutsub litsentsikomisjoni otsusega anda üleriigiline RTV/EVTV telekanal rendile ASile Trio. ASi Trio juhatuse esimehe Rein Langi kinnitusel on Trio võimeline eetrisse minema kohe pärast seda, kui kultuuriministeerium väljastab neile ringhäälinguloa. Tema kinnitusel sõlmis AS Trio koostöölepingu Tipp TV aktsionäridega Tipp TV-le kuuluva tehnika kasutamise kohta.

Kultuuriministeeriumi nõuniku Rein Veidemanni sõnutsi peaks ringhäälinguloa saama TV 3. AS Trio puhul kerkivad üles juriidilised küsimused, mis takistavad firmale ringhäälinguluba väljastada, lisas ta. ?Eelkõige tekib ristomandiusuhe ? infomonopol, mis on ringhäälinguseaduse järgi keelatud? ütles Veidemann.

Hetkeseis: RTV/EVTV kanali ringhäälinguloa sai tõesti TV 3, mis on tänaseks tõusnud üheks Eesti vaadatavaimaks telejaamaks. Trioga koostööd teha lubanud Tipp TV on telemaastikult kadunud. Ka ei ole AS Trio hakanud liikuvaid pilte näitama, vaid tegutseb edasi raadiolaineil.

Ehkki ETA andmeil kinnitas Venemaa presidendi esindaja riigiduumas Aleksander Kotelnikov kohtumisel Arnold Rüütliga, et Venemaa hakkab Eesti suhtes kehtestatud toplettolle kaotama, ei ole Venemaa sellekohast tegevust veel ette näha. Välisministeeriumi pressisekretär Jüri Arusoo märkis, et kena on kuulda, kui Arnold Rüütlile jutuajamisel tema sealsete kolleeegidega öeldi, et hakatakse topelttolle kaotama. Mingit ametlikku dokumenti sellise tegevuse kohta ei ole meieni jõudnud, kinnitas Arusoo. ?Pigem soovib inimene näidata, et tema visiidist on mingi kasu,? kommenteeris Arusoo Rüütli kohtumist.

Hetkeseis: Topelttollide kaotamine tundub olevat igavene teema. Aeg-ajalt ilmub ajakirjandusse analoogseid uudiseid ? keegi on Venemaal lubanud, et topelttollide kaotamine võetakse kohe päevakorda. Mis aga pole kadunud, on topelttollid

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing