Firmajuht: riik suretab tanklaid välja

Inno Tähismaa 08. märts 2001, 08:37

Riik mõõdab kõiki bensiinijaamu ühe mõõdupuuga ja suretab seetõttu väiksed tanklad välja, ütles Vooremaale bensiini müügiga tegeleva AS Eltor juht Leo Tõnson.

?Olgu suur või väike, kõigil tuleb turuloa saamise eest välja käia 10 000 krooni. Eelmisel aastal sai selle paberi veel 2500 krooni eest. See on ehtne näide sellest, kuidas väiksemaid välja suretatakse,? rääkis Tõnson. Ta lisas, et väikeste väljasuretamisest räägib ka aktsiakapitali suurendamise nõue kütusemüüjatele kuni viie miljoni kroonini.

Kuna firma on tegev mitmel alal, peab selleks, et firma saaks töötada, riigilt välja ostma viis erinevat värvilist paberit (luba), mis kokku maksavad 20 000 krooni, kirjeldas Tõnson ettevõtlusega kaasnevat vaeva.

Firmale kuulub Pisisaare bensiinijaam, kus on müügil kõik vedelkütte liigid, õlid ja ka gaas propaan. Tanklas on tööl kaks inimest ja ollakse avatud kuuel päeval nädalas. Põhiliseks kliendiks on oma automajand kolme bussi, viie kalluri ja kolme platvormautoga, ning Pisisaare ümbruse rahvas, aga ka teised tellijad.

Firmale kuuluva kümne alajaama kaudu müüakse tarbijatele elektrit. Pisisaares omatakse ka väikest kauplust, kus peale elektrikaupade müüakse pakkekaupu (kommid, küpsised jne) ja majapidamistarbeid. Samuti pakub firma kanalisatsiooniteenueid.

Firma annab tööd 35 põhiliselt oma valla inimesele, kuid osa rahvast käib ka Põltsamaalt. Eelmise aasta käive oli 6-7 miljoni krooni ringis.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing