Viimsi meelitab Kalevipoega Miiduranna sadamaväravasse

08. märts 2001, 08:07

Viisteist meetrit kõrge ja viikingilaeva kätel kandev Kalevipoeg hakkab seisma keset merd Miiduranna sadama väravate ees asuval betoonplatvormil, mis ulatub veepinnast kuue meetri kõrgusele, kirjutab Postimees.

Hiigelkuju saab Viimsi valla sümbolina koha valla mereväravas kõige varem nelja aasta pärast ja vaid sel juhul, kui vald leiab kuju rajamise ideele piisavalt toetajaid.

Valla peaarhitekt ja planeerimisameti juhataja Haldo Oravas ütles eile, et Viimsi tahab pealinnas toetuseta jäänud skulptor Tauno Kangro Kalevipoja kunstilisele väärusele uues asukohas lisada jõulise arhitektuurilise ja planeeringulise väärtuse.

?Oleme koos skulptoriga paigutanud kuju fotodele ning selgus, et see on hästi jälgitav nii Tallinna poolt tulles Pirita ja Merivälja teelt kui ka Rohuneeme maanteel sõites,? selgitas Oravas.

Arhitekti sõnul kardeti alguses, et kui kuju paigutatakse sadamast umbes 900 meetri kaugusel asuvale kunagisele militaarobjektile, jääb see liiga kaugeks, kuid fotomontaazhid ja arvutiklipp tõestasid vastupidist. ?Kalevipoeg paistab sealt päris võimsana,? ütles Oravas.

Viimsi vallale sümboli otsimise konkursil tekkinud idee on heaks kiitnud ka valla kultuurikomisjon eesotsas Mikk Mikiveriga ning Oravase sõnul arendatakse projekti edasi.

Pooleli on ka läbirääkimised kütusefirmaga Milstrand, mille bilanssi kasutult lagunev rajatis praegu kuulub. Ka merre rajatud objekti saab seadusjärgselt kinnistada ning selleks tuleb lahendada selle omandiküsimus.

Oravase hinnangul kulub kuju valamiseks ja ülespanemiseks kolm aastat ning ligi 10 miljonit krooni. Kuna monumendi rajamist ei saa planeerida üksnes kohalikust eelarvest, oodatakse maailmas ainulaadsele projektile toetust eelkõige äriringkondadest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing