Veterinaarid sulgesid Riisiperes aastaid tegutsenud salatapamaja

08. märts 2001, 09:42

Veterinaarinspektorid sulgesid Riisiperes salatapamaja, kuhu on müüdud jaanuaris Raplamaal Lelles elektriliinide varaste süül hukkunud mullikate liha, kirjutab Maaleht.

?Hoone omanik kinnitab, et selles vanas sigalakompleksis tegutseti vaid üks kord, ent olukord viitas sellele, et ilmselt on seal mitu aastat toimetatud,? ütles Harjumaa veterinaarkeskuse juhataja Vladimir Vahesaar.

Hoone omanik ja seal tapamajatööd teinud mees, kes on vennad, said kumbki 5300 kr trahvi. Nad ei ole raha ära maksnud ja seetõttu kavatseb Harjumaa veterinaarteenistus anda asja üle Harju maakohtu täitevosakonnale, et see trahvid sisse nõuaks.

Rapla politsei algatas mullikate ostja suhtes uurimise, kuna ta kasutas valenime. Kuid pärisnimi tuli kohe välja ja tänaseks on uurimine lõpetatud.

?Ma tahaksin küll loota, et politsei võtab niisuguseid asju tõsiselt. Seda enam, et just Raplamaal on loomade vargusega seoses isegi inimene ära tapetud ja tapjat pole tänase päevani leitud,? ütles Vahesaar. Ta viitas mitmele veiseliha kokkuostuga seotud kahtlusele Raplamaal.

Vahesaar usub, et nüüdsete mullikate liha ei jõudnud inimeste söögilauale ainult seetõttu, et tõusis suur kära ja kauplejatel hakkas hirm.

?Kuuldavasti tegutseb veel selliseid tapamajasid,? teadis ta..

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing