Valitsus sunnib ETVd reklaami hülgama

08. märts 2001, 08:14

Valitsus üritab avalik-õigusliku Eesti Televisiooni (ETV) eetrit puhtaks pühkida reklaamklippidest, seades nende kaotamise eeltingimuseks 70 miljoni krooni suuruse laenu andmisele, mida telekanal vajab võlakoorma alt väljarabelemiseks, kirjutab Postimees.

Kultuuriminister Signe Kivi sõnul on ministeeriumis ETV ja Eesti Raadio rahastamise küsimustega tegeleva töögrupi seisukoht, et ETV ja Eesti Raadio ei peaks avalik-õiguslike organisatsioonidena tegelema reklaami edastamisega.

Samas andis ringhäälingunõukogu eelmisel nädalal ETV-le loa laenata riigi garantiiga 70 miljonit. Laenusaamist peavad toetama ka valitsus ja riigikogu. Kivi ei soovinud veel avalikustada, millise tingimuse seab valitsus ETV-le laenu saamiseks.

Keskerakonna fraktsiooni liige Georg Pelisaar avaldas eile riigikogus kahtlust, et ETV laenusaamine võidakse siduda reklaami edastamise lõpetamisega. Kivi ei kinnitanud seda ega lükanud ka ümber.

ETV reklaamiosakonna juht Rivo Saarna ütles, et kui ETV peaks päevapealt lõpetama reklaami näitamise, kaasneksid sellega väga suured leppetrahvid, kuna reklaamiaeg on pikalt ette müüdud.

Lisaks trahvile jääb kliendil saamata kampaaniast loodetud tulu, mille hüvitamist nõutakse ETV-lt kohtu kaudu, nentis Saarna.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing