Tori vald tahab päästa pankrotipesast 35 hobust

08. märts 2001, 08:06

Tori vallavolikogu läkitas mullu novembris põllumajandusministeeriumile otsuse, millega taotleb nüüdseks pankrotistunud aktsiaseltsist Tori Hobune riigi osa ehk 35 tõuhobust, kuut talli ja ligi 1000 hektarit maad munitsipaalomandusse, kirjutab Pärnu Postimees.

Volikogu põhjendab oma sammu sellega, et 1856. aastal rajatud hobusekasvandus on nii Tori kui Pärnumaa sümbol, mis väärib säilitamist tulevastele põlvedele.

Põllumajandusministeerium ei ole vaevunud vallavolikogule vastama. Ministeeriumi pressinõunik Kai Maran kinnitas eile, et kõik materjalid Tori Hobuse kohta on minister Ivari Padari käes, kuid too tiirutab parasjagu Saksamaal.

Võlausaldajad nõutavad pankrotistunud aktsiaseltsilt Tori Hobune enam kui kaheksat miljonit krooni, firmal on vara vaid 2,7-3 miljoni eest.

Tori Hobuse pankrotihaldur Kalev Mägi ütles, et täpne ülevaade aktsiaseltsi võlgadest selgub pärast 16. aprilli, kui möödub võlataotluste esitamise tähtaeg.

Pankrotihaldur on kirjalikul enampakkumisel tähtajaga 30. märts pannud müüki firma tootmiskompleksid ja tehnika, müügijärge ootab 30 hobust.

Vaatamata sellele, et võlakoormis kallutas Tori Hobust pankroti poole juba 1999. aasta kevadel, kinkis firma põllumajandusministeeriumilt 25 aastaks renditud riigimetsa varifirmale OÜ Waltenberg, mille varjus tegutsenud puidufirma Torgel-Lasa laastas kahe kingitud metsaeraldise asemel kuus.

ASi Tori Hobune aktsiatest 40 protsenti kuulus tol ajal ELKE-Palivere puidutööstusele ja ülejäänud osa jaotus võrdselt tallinlaste Peeter Kanguri ja Imre Samsi vahel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing