Tallinna kultuuriasutustes lõppeb vene aeg

09. märts 2001, 12:33

Eile Tallinna Linnavalitsuses toimunud nõupidamisel Tallinna kultuuriasutuste palgakorralduse üle, otsustati võtta suund põhimõtteliselt täiesti uuele palgakorraldusele, teatas lina pressiesindaja.

Lepiti kokku, et linn määrab ära kultuuriasutuse juhi miinimumpalga ja peab seejärel iga asutuse juhiga läbirääkimisi, kui palju võiks juhi palk miinimumist kõrgem olla. Iga kultuuriasutus peab endale tegema asutuse sisese palgakorralduse ja juhil tekib võimalus, aga ka kohustus, määrata iga töötaja palka töö tulemuslikkuse alusel. Juht saab suurema valikuvabaduse töötajate palkade ja arvu
määramisel.

'Oluline on, et töötaja teaks ja mõistaks täpselt oma tööülesandeid ning saaks aru, et nende ülesannete tulemuslikum täitmine garanteerib ka kõrgema palga,' kinnitas Liisa Pakosta.

Sisuliselt tähendab uus korraldus vene aja lõppemist, tõdesid kultuuritöötajad. Vaatama linna eelarvesse lisatud ligi 50 miljonile kroonile haridus- ja kultuuritöötajate palgatõusu kattele ei suudeta tänavu veel lõplikult ületada palgavahesid linna ja riigi vahel, mis seni on linnatöötajate kahjuks. Mitmeid aastaid pole linnatöötajate palkadega süstemaatiliselt tegeletud ja eesmärk on kindlasti jõuda riigiga vähemalt samale tasemele, kuid see võtab veel veidi aega.

Tallina linn soovib liikuda oma 24 000 töötajaga ühtse ja motiveeriva
palgasüsteemi suunas. Eesmärgiks on, et näiteks sama tööd tegeva sekretäri
palk ei erineks enam mitmeid kordi erinevate asutuste vahel, nagu see seni
on olnud.

Nõupidamisel osalesid Tallinna linna kultuuriasutuste juhid, Kultuuritöötajate Ametiühingu ja TALO esindajad, Kultuuriväärtuste ameti esindajad, linna personalidirektor Marika Lepikult ja Tallinna abilinnapea Liisa Pakosta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing