Eesti võttis seniselt BMW-läbirääkijalt volitused

09. märts 2001, 16:41

Majandusministeerium lõpetas infovahetusetapi BMW autokontserniga ning võttis seni Eestit esindanud Saksa ettevõtjalt Willy Martensilt läbirääkimivolitused.

Majandusministri nõunik Merike Kompuse sõnul käib vajadusel edasine informatsioonivahetus BMWga kas ministeeriumi enda või siis Eesti suursaadiku Riina Kionka, kaudu.

'Saatsime eelmisel reedel BMWsse faksi, kus teatsime, et Martensil pole enam läbirääkimisvolitusi,' ütles Kompus. Ta lisas, et Eesti ei saa enne BMW-projektiga edasi minna, kui autotootjalt ei tule ametlikku teadet Eesti edasiste võimaluste kohta rajatava autotehase asukohakonkurentsis.

'Olema saanud infot, et meie pakkumise kallal töötatakse,' lausus Kompus. 'Samas pole öeldud, kui suured on Eesti võimalused,' lisas ta.

Kompuse sõnul om Martens kasutanud BMWga suhtlemiseks oma ärikanaleid ning ta on soovinud ka asjaga edasi minna. Nõunik ütles, et Martens soovis tellida tuntud rahvusvaheliselt firmalt uuringu Eesti kohta, mida sõltumatu hinnanguna BMWle pakkuda.

Ministeerium loobus, leides, et uuringu hind - 100 000 Saksa marka - on liiga kallis, samas ei välistanud Kompus BMWle vajadusel võimaliku lisainformatsiooni kogumist. 'See oleneb sellest, kui BMW meile midagi teatab,' märkis ta.

Martens sai mullu sügisel majadusministrilt volitused vahendada ministeeriumi ja BMW vahelisi läbirääkimisi, kui Eesti asus kandideerima BMW uue tehase asukohaks. BMW tehase idee jõudis Eestisse Martensi kaudu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing