EPL: kolmikliit ässitab kõik enda vastu

09. märts 2001, 08:47

Juba ammu tundub mulle, et kolmikliit tegutseb salajase plaani alusel. Plaani eesmärk on ässitada valitsuse ja kolmikliidu vastu üles kõik need Eesti inimesed, kelle arvamusel on kaalu ja mõju, tavalistest kodanikest rääkimata, ning valitsus kraavi ajada, kirjutab tänases Päevelehes lehe peatoimetaja Priit Hõbemägi.

Plaani elluviimiseks on välja valitud kaks kamikazet, kes peavad ülesande täitma enda poliitilise karjääri hävitamise hinnaga.

Näiteks teede- ja sideministri Toivo Jürgenoni salajane ülesanne on ajada valitsus tülli mõjuvõimsate meedia- ja äriringkondadega.

Kui Eesti ajalehekirjastajad soovisid Jürgensoniga arutada ajakirjanduse kojukande dotatsiooni küsimust, siis oli ministri suhtumine tõrjuv ja üleolev. Pole siin midagi teiega arutada, kõigepealt võtame seaduse vastu ja siis pärast räägime, oli tema sõnum Eesti juhtivatele kirjastajatele.

Samasuguse ülbusega kostitas Jürgenson ka Raudtee Erastamise Rahva Aktsiaseltsi, kuhu kuulub praktiliselt kogu Eesti ärieliit. Tubli töö tulemusena õnnestus Jürgensonil vihastada ärimehi ja solvata meediat. <pilt#JyriMois.jpg#Linnapea Jüri Mõis üritab edastada sõnumit, et õnn peitubki rahas.#150#226#0>


Tähtis ülesanne on ka Tallinna linnapeal Jüri Mõisal. Tema hooleks jäi haritlaste, kunstnike, kultuuritöötajate, õpetajate ja teiste korralikult haritud, kuid suhteliselt väikese sissetulekuga elanike solvamine. Selleks rõhutab Mõis järjekindlalt raha primaarsust kõigi muude väärtuste ees. Jüri Mõisa propageeritud rahausk tipneb tõdemusega, et õnn peitubki rahas. See on tema vastu üles ärritanud kõik, kel vähegi oidu peas. Oma sõpra Meelis Laod kasutab Mõis selleks, et näidata inimestele, kui kõvasti avaliku arvamuse peale vilistada saab.

Süstemaatilise tegutsemise tulemusena on Toivo Jürgenson ja Jüri Mõis suure hulga Eesti Vabariigi arvamusliidritest ja tavakodanikest enese vastu üles ässitanud. Kui Mõis esindab raha-ülbust, siis Jürgenson esindab poliitiku ülbust.

Pöörmeseadjad Jürgenson ja Mõis on oma ülesande täitnud ? kolmikliidu rong on täie hooga tupikusse suunatud. Suur pauk on ainult aja küsimus.

Kuidas sellise võimuga asju ajada, isegi kui tahaks seda teha? Saadaks elektroonilisele valitsusele meili? Või läheks õhtusel ajal pubisse passima, et tabada kleepuva laua tagant mõni õllene nõunik? Või astuks sisse striptiisibaari?

Kuidas suhelda riigi või linnaga, kes vaatab sulle ülbelt otsa? Ülekohut võib unustada, kuid ülbust ei andestata mitte kunagi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing