Eesti Telefon keeldub seadust täitmast

09. märts 2001, 08:43

Eesti Telefoni juhatuse esimehe Valdo Kalmu sõnul ei alanda ettevõte sidumishindu, sest alla omahinna liiniminuteid müüa ei saa, kirjutab Postimees.

<pilt#ValdoKalm.jpg#Eesti telefoni juht Valdo Kalm leiab, et kuna seadus vähendab kulusid, ei pea seda täitma.#150#217#0> Üleeile jõustunud telekommunikatsiooniseaduse muudatusega kehtestas Riigikogu Eesti Telefonile kindlad kõnede sidumise määrad, mille eest ettevõte peab oma liiniminuteid vastsetele konkurentidele aasta lõpuni müüma.

Seadusemuudatuse järgi peaks ET siduma 1. aprillist kõnesid keskmiselt 17,5 sendiga, milles sisaldub käibemaks ja kõnealustustasu. Praegu on ET nõutav sidumistasu 24 senti, millele lisandub käibemaks ja kõnealustustasu.

ET juhatuse esimehe Valdo Kalmu sõnul ei saa Eesti Telefon uute sidumishindadega nõus olla. «Kätt südamele pannes - need on alla meie omahinna,» lausus Kalm. «Rikuksin sellega kõige lihtsamat äritava, rääkimata sellest, et meid kaitseb põhiseadus. Me ei ütle, et seadusemuudatus on kehtetu, aga kavatseme oma õiguste eest võidelda,» lausus Kalm.

Sideamet saab kõigepealt teha Eesti Telefonile ettekirjutuse. Kui firma seda ei täida, saab teha kuni 50 000-kroonise trahvi. Kõige karmima karistusena saab sideamet koos konkurentsiametiga trahvida Eesti Telefoni turuvõimsuse ärakasutamise eest kuni 130 miljoni krooniga.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing