SLÕL: isamaaline dilemma

09. märts 2001, 08:53

Kuigi linnapea Mõisa umbusaldus volikogus kukkus eile läbi, on isamaalastel vesi ahjus, kirjutab SLÕhtulehe juhtkiri.

Oravad ja mõõdukad ilmutavad üha avalikumalt rahulolematust isamaalaste pidevate ämbrisse astumiste ja järjest kriminaliseeruva imago üle, mis kolmiku reitingut mutta tirib.

Isamaaliidu tegijateks on Mõisa ja Jürgensoni kõrval saanud Meelis Lao ja keegi Sposato, sekka kuuleb Peterburi allilma-Mogila nimegi. Sellega on koalitsioonikaaslaste kriitiline mass ületatud ja surve sisepuhastusele jõuline.

Oma erakonnasisest peakonkurenti Jürgensoni ohvriks tuua on pildiskandaali tõttu nõrgaks tehtud Laaril keeruline (vastupidi, Laar on sunnitud toetama Jürgensoni raudtee-afääri), seega jääb sõelale Mõis. Striptiisiskandaal on selleks sobiv ajend. Et uueks linnapeakandidaadiks on kulisside taga valmis vaadatud kõhna poliitilise kapitaliga kesklinna vanem Kiisler, näitab, et isamaaliselt lühikese pingi tingimustes tuleb valida lihtsalt kahe halva variandi vahel parem. Aega on jäänud vähe, sest asja vormistamise venimisel hääletaksid oravad kahe nädala pärast uuel umbusaldusel koos tsentristidega Mõisa vastu ning sealt uue koalitsiooni sünnini poleks pikk maa.

Samas on Laaril Mõisast vabaneda keeruline, sest rahaka Mõisa-fraktsiooni meelepaha võib kergelt muunduda Laari-vastase kompra väljakäimiseks - olgu see siis värskema mäluga tulistamise tunnistajad või visiidid lõbustusasutustesse. Oht, et alumist kaarti ära tõmmates kogu kaardimajake kokku variseb, on olemas ja Laari valikuid ei saa just kadestada ning teda viimasel ajal kimbutav kidakeelsus muutub kõrvulukustavaks. Laari teise ametiaja kulg kipub kangesti meenutama esimest. Teist korda võimu kaotada kinnitaks, et Laar on pikemaks võimulolekuks kõlbmatu, sest ei suuda kuidagi krabajaid taltsutada ega intriige kontrolli all hoida. On saabunud sügavama sisekaemuse aeg.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing