Vana majanduse aktsiad rallisid USAs jõuliselt

Peeter Koppel 09. märts 2001, 10:00

Kvaliteetaktsiad tõusid eile USAs viiendat kauplemispäeva järjest põhjuseks investorite soov paigutada raha veidi kindlamatesse sektoritesse kui eile taas löögi alla sattunud tehnoloogiasektor.

Investorite lemmikuteks olid New Yorgi börsil eile majapidamistarvete tootja Procter Gamble <GR#US.PG> ja farmaatsiagigant Johnson Johnson <GR#US.JNJ>, keda võib pidada tüüpilisteks majandustsüklitest vähem sõltuvateks ettevõteteks, kuna nende tooteid tarbitakse ka konjunktuuri halvenedes. Kvaliteetaktsiatest tõusid eile suhteliselt jõuliselt veel 3M <GR#US.MMM> ja Exxon Mobil <GR#US.XOM>.

<a href='http://finance.yahoo.com/q?s=^DJI d=5d' target='_vbors'>Dow Jonesi</a> tööstuslik keskmine sulgus 1,2 protsenti kõrgemal 10 858,25 punkti tasemel.

Nasdaqil aga ?Yahoo!? hüüdmiseks põhjust ei olnud, sest maailma suurim internetiportaal <#Yahoo!=http://www.yahoo.com> <GR#US.YHOO> andis kasumihoiatuse, mis tuletas viimasel ajal tehnoloogiasektori suhtes optimistlikumaks muutunud investoritele meelde, et tehnoloogiasektoriga seotud halvad uudised ei ole veel sugugi lõppenud. Yahoo! aktsia kaotas kasumihoiatuse tulemusel 15,52 protsenti ning kukkus17,69 dollarile. Yahoo! kasumihoiatuse poolt käivitatud müügilaine oli ka peamiseks põhjuseks, miks tähelepanu keskmesse tõusid taas vana majanduse aktsiad.

<a href='http://finance.yahoo.com/q?s=^IXIC d=5d' target='_vbors'>Nasdaqi üldindeks</a> lõpetas kokkuvõttes 2,48protsendilise langusega 2168,73 punktile.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing