Siim Kallas garanteerib Pärnule haigla

09. märts 2001, 08:34

Rahandusminister Siim Kallas lubas eile riigipoolset garantiid Pärnu uue haigla ehitamiseks võetavale laenule, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Pärnu linna moodustatud sihtasutus võtab laenu, riik garanteerib selle ja laenu maksavad tagasi linn, haigla ja riik,? ütles Kallas eile Pärnu haiglas. Ta lisas, et tagasimakse proportsioonid on läbirääkimise küsimus ja see sõltub laenulepingu tingimustest.

Pärnu linnapea Einar Kelder ütles, et linn võtab enda kanda kolmandiku haigla ehituseks vajaminevast 250 - 270 miljonist kroonist.

Kui Mart Laar on lubanud, et Pärnu haigla saab valmis 2001. aasta lõpus, siis Kallas oli lubaduste andmisel ettevaatlikum. ?Idee on, et järgmisel, 2002. aastal jõuaks ehitamisega väga kaugele, kas siis juba lõpuni, ei oska öelda,? ütles ta.

?Me suhtume uudisesse ettevaatlikult, aga lugupidamise ja optimismiga,? ütles Pärnu haigla peaarsti asetäitja Veiko Vahula. Ta lisas, et seni on kõik pea- ja rahandus- ja sotsiaalministrid lubanud Pärnusse haiglat ja öelnud ka erinevaid tärmineid.

Pärnu haigla peaarsti Urmas Sule sõnul planeeritakse Pärnu linna ja maakonna haiglasse 290 voodikohta, millest 15 aasta pärast jääb alles 220 aktiivravivoodit, ülejäänud on pikaravivoodid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing