Netikohvikud leevendavad infonälga

09. märts 2001, 08:35

Tallinnas paiknevad internetikohvikud võimaldavad mõõduka tasu eest võrgu avarustes surfata, elektronkirjavahetust pidada või jututoast pruuti leida ning pakuvad kohvi ja koolat kõrvale, kirjutab Eesti Päevaleht.

Tele2 avas uusima internetikohviku Viru tänaval kolm nädalat tagasi. Arvuti kasutamine maksab 40 krooni tunnis, lisaks saab tellida failide hoidmise teenust, printimist, skanneerimist ja CDle kirjutamist. ?Põhiline on siiski Interneti kasutamine,? märkis turundusjuht Indrek Poolak.

Vajadusel õpetavad professionaalid Interneti kasutamist ka inimesele, kes arvutit kunagi näinud pole. Ta kinnitas, et uue kohviku külastajate hulgas on nii pisikesi, kellele arvuti taga istudes pappkast jalge alla panna tuleb, kui ka 85-aastane vanahärra, kes virtuaalsel teel endale kohtamisi organiseerib.

?Kõige rohkem tellitakse arvutikasutamist poole tunni kaupa, aga on ka inimesi, kes tulevad kell 11 hommikul ja lahkuvad kell 6 õhtul,? rääkis Poolak. Tulevikuplaan on internetikohvikusse lisaks ka turismiinfopunkt luua, sest umbes kolmandik klientidest on välismaalased.

Odavam internetikohvik- 30 krooni tund- asub Nõmme Sotsiaalmajas. Lisaks netikasutamisele on võimalik töötada Wordi ja Exceliga, kasutada värviprinterit ja skannerit. Pakutakse suupisteid, kohvi ja karastusjooke.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing