Erik Samel 12. märts 2001, 00:00

MicroLink ja investeerimispank Trigon Capital asutasid ühise ärikonsultatsioonifirma AS Trilink, mis keskendub internetipõhiste ärimudelite juurutamisele.

AS Trilink juhib Kaur Kiisler, senine PriceWaterhouseCoopersi IT-konsultatsiooniala juht. Ettevõtte tegevuspiirkonnaks on Balti riigid ja Venemaa. Aasta lõpuks plaanib Trilink viia oma töötajate arvu kuni kümneni, oma tegevuses toetub ta ka nii MicroLinki kui ka Trigon Capitali spetsialistidele.

Asutajatel on ettevõttes võrdne osalus ning tema nõukokku kuuluvad nii MicroLinki juhatuse esimees Allan Martinson kui ka Trigon Capitali nõukogu esimees Joakim Helenius.

"Tänaseks on selge, et internet on tulnud selleks, et jääda. E-äril põhinevad tegevusmudelid tõstavad ettevõtete turuväärtust, parandavad efektiivsust ja avavad uusi turge. USA ja Põhjamaade firmad kasutavad järjest enam interneti poolt pakutavaid võimalusi, kuid Eestis võib tõeliselt edukaid e-ärisid alles kahe käe näppudel üles lugeda," ütles Kaur Kiisler.

Trilinki loomise ajendiks sai tõdemus, et ka paljud Eesti ettevõtted on kaalunud interneti kasutamist oma äritegevuses, kuid jätnud otsustava sammu astumata, sest neil puudub selge nägemus, kas ja kuidas see nende äritegevust parandab ja millised on investeeringuvajadused, selgitas Kiisler.

Trilinki teenused algavad ettevõtte äritegevuse strateegilisest analüüsist, e-äri rakendamise efekti hindamisest ja lõpevad konkreetsete projektide juhtimisega. Trilink ei ole Kiisleri sõnul seega IT- ega investeerimisfirma, tegemist on ärikonsultatsioonifirmaga, mis tegutseb hinnanguliselt 30-50 miljoni kroonise aastakäibega Balti ärikonsultatsiooniturul.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:15
    Otsi:

    Ava täpsem otsing