13. märts 2001, 00:00

Kauppalehti: Jaapani majanduskriis süveneb ja majandusringkonnad soovivad peaminister Yoshiro Mori kiiret tagasiastumist. Viimaste küsitluste kohaselt toetab Morit peaministrina ainult 5,6% jaapanlastest.

Demokraatliku partei peasekretär Naoto Kan väitis parlamendis, et Mori valitsemisajal on Tokio börs kaotanud väärtusest 859 mld dollarit. Ka majandusvaatlejad on seisukohal, et börsikursside languse taga on valitsuse ebaõnnestunud poliitika. Jaapani valitsus pole suutnud liberaliseerida turgu, mis lisaks konkurentsi majanduse elavdamiseks. Selle asemel on valitsus rohkete abipakettidega suunanud tohutuid summasid avaliku sektori projektidesse.

Helsingin Sanomat: Põhjamaades pole seni ühtki Euroopa Liidu (EL) keskasutust. Soome valitsus on kulutanud kuluaaritööle 1,3 mln krooni, et EL asutaks toiduaineameti Soome. Seetõttu tabas Soomet pettumus, kui hiljuti riiki külastanud Euroopa Komisjoni esimees Romano Prodi kinnitas, et toiduaineamet tuleb Kesk-Euroopasse. Soome lootis endale soodsat otsust peatselt ELi Stockholmi tippkohtumiselt, kuid Rootsi peaminister Göran Persson andis mõista, et seda ostust ei tule. Loomisel on veel mitu ametit, sh infotehnoloogiaamet, mille endale saamise eest on juba kuluaaritööd alustanud rootslased. Ses suunas on hakanud liikuma ka soomlaste mõte.

Dagens Industri: Pärast seda, kui Türgi oli sunnitud finantskriisi tõttu valuutakursi vabaks laskma, ootab järgmine valuutakriis Argentinat, ennustab Hollandi keskpanga ekspert Peter Vlaar. Vlaar on välja töötanud valuutaindeksi, mis aitas tal nt Türgi valuutakriisi mitu kuud ette näha. Tema sõnul on see õigesti näidanud 24 kriisist 21. Selle teooria järgi on kriisigrupis praegu maailmas Argentina, Slovakkia ja Indoneesia.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing