BMW tehase vahendaja ei saanud Laari jutule

12. märts 2001, 12:44

Täna ei õnnestunud peaminister Mart Laariga kohtuda Saksa ettevõtjal Willy Martensil, kes oli kaotanud Eesti esindamise volitused BMW tehase Eestisse toomiseks ning seejärel majandusministeeriumiga tülli pööranud.

Peaministri nõunik Andres Klaari sõnul üritas Martens eelmise nädala reede pärastlõunal leppida tänaseks kokku kohtumist Mart Laariga, kuid nii lühikese etteteatamise korral polnud seda võimalik korraldada.

Klaar lisas, et samuti proovis Martensi esindaja veel täna hommikul korraldada kokkusaamist mõne peaministri büroo esindajaga, kuid ka sellest ei tulnud midagi välja.

Martens ütles veel eile, et soovib enda kaasamist läbirääkimisprotsessi BMWga ning tahab esmapäeval kohtuda nii pea- kui rahandusministriga. Samas teatas ka rahandusministeerium, et Martensil pole tänaseks kokku lepitud kohtumist ei minister Siim Kallase ega ka ministri nõunikega.

Majandusminister teatas 2. märtsil BMWle, et seoses kontserniga toimuva infovahetusetapi lõppemisega lõpetatakse ka Martensi esindajavolitused. Martensi hinnangul on selline samm ebaõiglane, kuna Eestil on paegu head võimalused BMW uue tehase asupaigaks saada paljuski tema asjaajamise tõttu ning edasine suhtlemine BMWga peaks käima tema kaudu.

Asjast kirjutas pikemalt tänane <#Äripäev=http://www.aripaev.ee/1881/uud_uudidx_188101.html>.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing