Tartu Jaani kirik ootab 40miljonilist laenu

12. märts 2001, 08:28

Tartu Jaani kiriku sihtasutus plaanib võtta sügiseks 40 miljonit krooni laenu ning lõpetada selle raha eest lõviosa pühakojas teha jäänud ennistustöödest, kirjutab Tartu Postimees.

Kiriku sihtasutuse juhatuse esimees ning Ülikooli-Jaani koguduse juhatuse liige
Roman Levin kinnitas, et hiljemalt septembriks peaksid koos olema kõik Jaani kiriku projekteerimisdokumendid ning siis on võimalik kuulutada välja riigihankekonkurss 40 miljoni krooni kulutaja leidmiseks.

Juba mullu novembris kinnitasid kultuuriminister Signe Kivi ning ministeeriumi kantsler Margus Allikmaa sihtasutusele saadetud kirjas, et kultuuriministeerium on valmis andma Jaani kiriku taastamiseks järgmise kümne aasta jooksul neli miljonit krooni aastas - kokku 40 miljonit krooni.

Et Jaani kirik oleks jumalateenistusteks ning kontsertideks valmis varem, otsustas sihtasutus Roman Levini sõnul sõlmida mõne pangaga faktooringlepingu ning investeerida see raha lühema aja jooksul.

?Oleme seadnud endale eesmärgi, et Jaani kirik peab lõplikult valmis olema hiljemalt 2005. aasta hansapäevadeks, mis toimuvad Tartus,? märkis Levin.

Jaani kiriku ehitamiseks sõlmitava faktooringlepingu täitmist on raha laenaja poolt lubanud tagada Tartu linnavalitsus ning Eesti riik. Ehitustööde tellija, kiriku sihtasutus, valib sügiseks välja ka ehitaja, kelle majanduslik seis peab samuti võimaldama laenulepingu täitmist garanteerida.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing