Tartu Viljasalve enampakkumine ebaõnnestus

12. märts 2001, 15:20

Ühistu Tartu Viljasalv nelja äriühingu kogu aktsiapaki ja ühe kinnistu kirjalik enampakkumine ebaõnnestus, sest pakkumistähtajaks eelmise nädala lõpuks laekus vaid üks pakkumus.

Tartu Viljasalve juhataja Pikkar Joandi sõnul laekus ostusoov vaid ASi Põlva Viljahoidla 100 protsendi aktsiate omandamiseks ja seda ka alla 1,2 miljoni krooni suuruse alghinna.

'Tõenäoliselt me ainsa pakkujaga läbirääkimisi ei alusta,' ütles Joandi. 'Tartu Viljasalve nõukogu otsustab, kas korraldada uus pakkumisvoor.'

Tartu Viljasalv soovib lisaks oma Põlva tütarettevõttele müüa veel ASi Tiigi Keskus (endine veskihoone), ASi Tervishoiu Ladu ja tegutseva pagariettevõtte ASi Saibur kogu aktsiapaki. Ostjat otsitakse ka Tartumaal asuva Ristiku õppekeskuse kinnistule.

Suvel otsustas Tartu Viljasalve nõukogu müüa rukkielevaatori ja jahuveski 22 miljoni krooni eest Saksamaa suurimale nisujahu tootjale Saalemühle Alslebenile ning ühele Saksamaa teraviljavarumise firmale.

Tartu Viljasalve liikmed on ühistu nõukogule ette heitnud, et ühistule kuulunud Elva jõusöödatehase ning Tartu veski ja elevaatori välismaalastele müümisega on antud käest kogu töötlev tööstus ning seega ühistu tegevus sisuliselt likvideeritud. Teraviljaühistu liikmed pelgavad, et sakslased hakkavad nüüd omamaist vilja sisse tooma ja Tartus odava tööjõuga jahvatama.

Tartu Viljasalve kauaagne juhataja Leonhard Puksa töötab alates eelmise aasta 1. detsembrist sakslastele kuuluva ASi Tartu Veski juhatuse liikmena.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing