Haitov mõrvati lapselapse silme all

12. märts 2001, 08:06

Tallinnas Kloostrimetsas laupäeval kell 15.35 toimunud meediaärimees Vitali Haitovi (56) mõrva otsene tunnistaja on tema tapetud poja Mariani 9aastane poeg, kes istus tulistamise ajal vanaisaga ühes autos, kirjutab Eesti Päevaleht.

Vähem kui aasta tagasi Kalamajas koduaknal oma isa Mariani mahalaskmist pealt näinud poiss elas laupäeval üle uue ?oki, kui ta maastikuauto tagaistmel oli sunnitud pealt vaatama, kuidas kurjategija lasi maha tema vanaisa.

Paraku pole politseil tapjat oma silmaga näinud poisist mõrva uurimisel tema nooruse tõttu suurt abi, sest ilmselt ei suuda Haitovi lapselaps kurjategija välimust uurijate jaoks piisavalt tõepäraselt kirjeldada.

Politsei andmeil ootasid kurjategijad Vitali Haitovit tema Lepiku tee eramu juures kui meediaärimees käis järel oma tapetud poja Kalamajas elaval lapselapsel, kellega koos sõitis koju laupäeva õhtut veetma.

Ajalehe Estonija reklaamidega Nissan Patroli d?iibiga sõitnud Haitov jõudis vaevalt koduhoovi väravatest sisse sõita, kui talle järgnes tänavalt sinist helkuritega töökombinesooni kandnud mees, kes esmalt tulistas talle vastu jooksnud pererahva rotveilerit. Seejärel avas ta d?iibi juhiukse ja tulistas ärimehele paarikümne sentimeetri kauguselt pähe kaks surmavaks osutunud kuuli.

Maasturi tagaistmel olnud poissi mõrtsukas ei puutunud, vaid tulistas enesekaitseks veel kaks lasku agressiivse koera pihta.

Mõrva uuriv Tallinna kriminaalpolitsei töötab mitme võimaliku versiooni kallal. Esialgu peetakse neist olulisemateks kahte. Politsei andmeil lubas Haitov aasta tagasi, et juhul kui politsei ei suuda tõestada tema poja Mariani mõrtsukate süüd, klaarib ta isiklikult kurjategijatega arved. Seepärast ei välista politsei, et Mariani mõrvaga seotud isikud otsustasid ennetada isa kättemaksu ja lasid ta tappa.

Teise versioonina uurib politsei Haitovi halduses olnud Vene kultuurikeskuse ümber tekkinud rahalisi arusaamatusi, mille tõttu olevat ärimehe tekkinud viimastel kuudel tüli allilmas tuntud Boriss Malinovskiga.

Samuti ei välista politsei, et allilmas lihtsa sahkerdajana tuntud Vitali Haitov tapeti inimese poolt, kes ei soovinud ära maksta mingi tehingu eest võlgu jäädud raha.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing