Analüütik: Hansapanga atraktiivsus on aktsia tänases hinnas

12. märts 2001, 08:13

Hansapanga aktsia teeb atraktiivseks tema tänane hind, mitte tõenäosus, et aktsiad Rootsi pankade Swedbanki ja SEB ühinemisel väikeaktsionäride käest välja ostetakse, kirjutab Postimees.

?Hansapanga puhul on tähtis see, et aktsia on atraktiivselt hinnatud,? rääkis Trigon Marketsi peaanalüütik Toomas Reisenbuk investeerimisfirma investoritele. Tema sõnul on aktsia soetamise põhjustes teisejärguline ülevõtmispakkumise võimalus ühinevate Rootsi pankade poolt.

Kuigi Reisenbuk pidas tõenäoliseks, et ülevõtmispakkumine Hansapanga väikeaktsionäridele võib tulla, pole see siiski lähiaja küsimus.

Keda ja mismoodi müüakse või välja ostetakse, ei selgu lõplikult enne, kui SEB ja Swedbank Rootsis lõplikult ühinevad, rääkis ta.

Ühinevate pankade edasise strateegia ühe võimaliku alternatiivina käsitles analüütik ka Hansapangast tütarettevõtete eraldamisest, mis võimaldaks aktsiate väljaostmist ja panga börsilt lahkumist vältida.

Juhul kui Ühispank müüakse ja Hansapank jääb, siis tuleb kõne alla variant, kus ühendatakse Hansabanka ja Unibank, rääkis Reisenbuk. Ühtlasi tuleb müüa osa liisingutegevusest Lätis ja Leedus nii, et Hansapank oma tegevuses kontsentreeruks Eesti turule, loobudes konkureerimast Lätis ja Leedus.

Ühinevate Rootsi pankade ühe võimaliku alternatiivina Balti turgudel märkis Reisenbuk ka Hansapanga aktsiate vahetamist ühendatud panga loodava Balti haldusfirma aktsiate vastu. See vähem tähelepanu pälvinud alternatiiv säilitaks analüütiku sõnul ka rohkem huvi aktsia vastu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing