Kaitseväe ettekanne: pildilaskmises kaitseväelased ei osalenud

Inno Tähismaa 12. märts 2001, 13:14

Möödunud aastal kaitseväelased Savisaare pilti ei tulistanud, selgus presidendi kantselei teatel kaitseväe juhataja Tarmo Kõutsi ettekandest.

Kaitseväe peainspektor Einar Laigna läbi viidud teenistusliku järelevalve tulemusel valminud ettekanne Nursipalu harjutusväljakul 1999. aasta 13. mail toimunud laskeharjutuste kohta tuvastas, et toimus kaks laskmist.

Kell 19.50 kuni 21.00 toimusid korrakohaselt ettevalmistatud laskeharjutused, kus midagi eeskirjade vastast ei juhtunud. Kell 21.00-21.30 järgnes samas laskmine pumppüssist, mis ei kuulu EV Kaitseväe relvastuse hulka. Tegemist oli omaalgatusliku laskeharjutusega. Laskjateks olid Mart Laar, Robert Lepikson, Eerik-Niiles Kross ja Jaan Tross. Laskmise käigus tulistati kutse pihta, millel oli kujutatud Riigikogu liige Edgar Savisaar.

Teises laskmises ei osalenud ükski kaitseväelane, mistõttu puudub alus algatada kaitseväelaste suhtes distsiplinaarmenetlus ning selle raames teenistuslik juurdlus.

President Meri väljendas rahulolu, et laskmises ei osalenud kaitseväelased ja andis kaitseväe juhatajale korralduse ettekanne avalikustada.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing