14. märts 2001, 00:00

Financial Times: Maailma börsidel puhkenud kaoses üritavad suuremate keskpankade juhid investoreid rahustada, väites, et USA majandus hakkab paari ?künkliku? kvartali järel aasta teisel poolel taas kasvama. Inglise keskpanga juhi Sir Edward George?i sõnul, kes on esmaspäeval Baselis kogunenud G10 grupi keskpankade esindaja, on USA majanduskasvu aeglustumine kardetust vähem dramaatiline. Sellele viitab nii oodatust tugevam tööstustoodangu kasv kui viimased tööturu näitajad.

Turud pööravad aga enam tähelepanu firmauudistele, mis on eriti sünged tootmis- ja tehnoloogiasektoris. Lombard Street Researchi analüütik Charles Dumas, kes hoiatas juba läinud aasta mais, et Nasdaq võib kukkuda alla 2000 punkti, ennustab tehnoloogiabörsi languse jätkumist veel vähemalt 500 punkti võrra.

Dagens Industri: Läti sotsiaaldemokraadid ning veelgi vasakpoolsem liikumine Inimõiguste eest ühtses Lätis tähistavad suurvõitu Riias, kus pühapäevastel kohalikel valmistel saavutasid enim hääli euroskeptilised parteid. Vasakparteisid saatis edu ka teistes linnades. Analüütikud tõlgendavad Läti kohalike valimiste tulemust kui protesti turumajandusreformide puudujääkidele Lätis ning rahulolematuse avaldust peaminister Andris Berzinsi partei Läti Tee valitsuskoalitsiooniga. Lätlastel on villand nii võimu kuritarvitustest kui puudulikest reformidest.

Dagens Industri: Soome keskpanga juht Matti Vanhala manitseb Soome valitsust alandama makse ja kiirendama riigivõla tagasimaksmist, selle asemel et mulluse tugeva majandusaasta järel avaliku sektori kulusid suurendada.

Lõviosa Soome praegu 986 miljardi Eesti krooni suuruses riigivõlast tekkis 1990. a alguse majanduskriisi ajal, mil valitsusel tuli kriisi ületamiseks laenata miljard marka igas nädalas. Selle tulemusel tõusis võlg lõpuks 1105 miljardile kroonile.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 11:15
Otsi:

Ava täpsem otsing