Valitsus kiitis heaks tubakaaktsiisi laekumist parandavad seaduseelnõud

13. märts 2001, 10:46

Valitsus kiitis tänasel istungil heaks haldusõiguserikkumiste seadustiku ja kriminaalkoodeksi muutmise seaduse eelnõud, mis mille eesmärgiks on takistada tubaaktsiisi maksupettusi ja karmistada selle eest ette nähtud karistusi.

Haldusõigusrikkumiste seadustiku täiendatakse lõikega, mis kehtestab sanktsiooni sigarettidega kauplemise eest maksumärgile trükitud hinnast kõrgema hinnaga.

Muudetud tubakaaktsiisi seadus kehtestab korra, mille kohaselt trükitakse sigareti müügipakendile kinnitatavale maksumärgile nende maksimaalne jaehind, millest kõrgema hinnaga on nendega kauplemine keelatud. Antud säte on vajalik, kuna üks osa aktsiisist sõltub sigarettide müügihinnast ja antud säte aitab vältida maksupettusi.

Valitsuse heakskiidul täiendatakse ka haldusõiguserikkumiste seadustikus antud loendit, mille rahatrahvi maksimaalmäär on erandina 300 päevapalga suurune.

Tubakaaktsiisi seaduse ja selle rakendamisega seotud õigusaktide muutmise seaduse eelnõu oli arutusel valitsuse 13. veebruari istungil. Rahandusministeeriumile tehti siis tulenevalt justiitsministri ettepanekust ülesandeks valmistada ette ja esitada valitsusele läbivaatamiseks seaduseelnõu kriminaalkoodeksi ja haldusõiguserikkumiste seadustiku muutmise kohta, mis oli päevakorras selle nädala valitsuse istungil.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing