Jüri Luik loodab Iisraelist 18 miljonit tagasi saada

13. märts 2001, 08:23

Kaitseminister Jüri Luik on kindel, et Eesti saavutab rahvusvahelises kohtus võidu Iisraeli relvafirma TAAS Military Industries üle, kui relvatootja keeldub ülemääraselt saadud intresside eest tagasi maksmast 18 miljonit krooni, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Meie inglise juristid ütlevad, et võit kohtus on täiesti kindel,? ütles Luik.

Minister lisas, et kaitseministeeriumi esindajad peavad TAASiga läbirääkimisi kohtuvälise kokkuleppe saavutamiseks ning TAASi seisukoht raha tagasimaksmise küsimuses selgub paari kuu jooksul.

Kaitseministeeriumi pressiesindaja Madis Mikko ütles, et välistada ei saa ka viimase hetke kokkulepet ja kohtusse minek võib ära jääda. Eesti Päevalehe andmetel on TAAS võlasummat osaliselt tunnistanud.

Kaitseministeeriumi esindajana Iisraeli relvafirmaga läbirääkimisi pidav vandeadvokaat Kaido Pihlakas advokaadibüroost Heta ütles, et valitsus pöördub õiguse saamiseks Londonis asuva rahvusvahelise kaubanduskoja vahekohtu poole.

Heta teeb koostööd Inglise advokaadibürooga, kuna ostu-müügi leping tugineb Inglise õigusele.

TAAS teenis relvatehingu eest umbes 18 miljonit krooni rohkem, kuna jättis tegemata intressimäärade (libori) arvestuse ja tagasimakse, kuigi lepingu järgi oli firma selleks kohustatud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing