Meretehas lubab maksta riigivõla

13. märts 2001, 12:24

Tallinna Meretehas teeb 20. märtsil toimuvale võlausaldajate üldkoosolekule ettepaneku, mille kohaselt tehas tasub kuu aja jooksul 20. aprillist 20. maini riigile kõik maksuvõlad kokku 10 miljoni krooni ulatuses.

Praegu on ettevõttel graafik võla tasumiseks nelja aasta jooksul.

Tallinna Meretehasel on kaks võlausaldajat: Balti Laevaremonditehas ja maksuamt. Meretehase vara on antud rendile Balti Laevaremonditehasele (BLRT). BLRT pressiesindaja Urmas Toominga sõnul tagab see Meretehase stabiilse puhaskasumi viis miljonit krooni aastas.

Tallinna ringkonnakohus tühistas mullu oktoobris Meretehase pankrotimenetluse, riigikohus omakorda aga tühistas sellekohase määruse tänavu 13.veebruaril, viidates protsessiõiguse normide rikkumisele.

Pärast pankrotimenetluse lõpetamist alustas BLRT Meretehase saneerimist ja on tänaseks sinna investeerinud juba viis miljonit krooni. Tehase käive on järsult kasvanud, ulatudes kolme miljoni kroonini kuus.

BLRT valmistab Meretehases praegu kalasöötmispargaseid ja remondib laevu. Tehase selle aasta käibeks on kavandatud 50 miljonit krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing