Langev börs muudab Ameerika majapidamisi vaesemaks

13. märts 2001, 14:47

Langevad aktsiahinnad muutsid esimest korda viimase 55 aasta jooksul Ameerika kodumajapidamisi vaesemaks, kirjutab Wall Street Journal (WSJ).

Ameerika majapidamiste käsutuses olevate varade netoväärtus - kinnisvara ja väärtpaberid, millest on lahutatud hüpoteeklaenud ning krediitkaardivõlgnevused - vähenes eelmisel aastal kahe protsendi võrra.

Kui 1999. aasta lõpus omasid Ameerika kodanikud veel 42,3 triljoni dollari väärtuses vara, siis eelmis eaasta lõpuks oli sellest järgi jäänud 41,4 triljonit.

WSJ teatel on tegu esimese korraga alates II Maailmasõjast, kus ameeriklased pole aasta-aastalt rikastunud, vaid hoopis vaesunud.

Tagasilöögi põhjusena nimetab ajaleht börsi arengut. Börsibuumi ajal inesvteerisid paljud ameeriklased oma säästud aktsiatesse. Alates 2000. aasta aprillikuust jätkuv langus on osa varast lihtsalt hävitanud - majapidamiste käes olevate aktsiate koguväärtus langes 8,75 triljonilt 6,6 triljoni dollarini.

Kuid pikemaajaliselt vaadates on ameeriklaste varanduslik seis ikka veel hea, nad on praegu veel 12 protsendi võrra rikkamad kui 1998. aasta lõpus.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing