Riik plaanib hakata maksma põllumajanduslikku keskkonnatoetust

13. märts 2001, 12:16

Põllumajandusministeerium plaanib sel aastal eraldada 2,5 miljonit krooni kahe pilootala keskkonnasõbraliku põllumajandustootmise toetamiseks.

Suuremat raha oodatakse alates 2003. aastast Euroopa Liidust.

Põllumajandusministeerium esitas Maaelu ja põllumajandusturu korraldamise seaduse alusel valitsusele selle nädala istungil määruse eelnõu 2001. aastal põllumajandusliku keskkonnatoetuse andmise korra kohta ja valitsus kiitis selle heaks.

Määruse eelnõu koostamisel on arvestatud Euroopa Liidu määruse EÜ/1257/99 nõudeid. Seletuskirja kohaselt on põllumajandusliku keskkonnatoetuse andmise eesmärgiks keskkonnasõbraliku põllumajandustootmise soodustamine, loodus- ja kultuuriväärtuste ning maastikupilti ilmestavate maastikuelementide säilitamine või uute maastikuelementide rajamine.

Enne põllumajandusliku keskkonnatoetuse üleriigilist rakendamist tehakse määruse eelnõuga ettepanek rakendada nimetatud toetust 2001. aastal kahel looduslike tingimuste ja tootmisviisilt erineval pilootalal: Jõgevamaal Palamuse vallas ja Saare maakonnas Kihelkonna ning Lümanda valdades. Nimetatud aladel asuvatele tootjatele eraldatakse taotluste alusel tänavu kokku 2,5 miljonit krooni.

Põllumajandusministeeriumi keskkonnabüroo juhataja kt Eike Lepmetsa sõnul on nimetatud toetust kavas edaspidi hakata saama Euroopa Liidust, 2003. aastal peaks raha tulema eelstruktuurivahendina SAPPARDi programmist.

Seletuskirjas märgitakse, et põllumajandusliku keskkonnatoetuse rakendamise peamisteks eesmärkideks 2001. aastal on hinnata toetuse rakendamise ajakava ja kulutusi ning selgitada välja taotluse esitamise, kontrolli ja seire protseduuride kitsaskohad; koguda informatsiooni põllumajandustootjale makstava toetuse keskmise suuruse kohta selleks, et leida tootjate osaluse ja riigi poolt tehtavate kulutuste optimaalne suhe ja teha järeldusi erinevate meetmete tasuvuse kohta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing