Eesti hakkab regionaalabi jagama euroliidu kohaselt

13. märts 2001, 13:23

Valitsus kiitis heaks rahandusministri Siim Kallase esitatud määruse eelnõu regionaalabi andmise tingimuste kohta, milles peab Eesti järgima Euroliidu nõudeid.

Valitsuse regionaalabi andmise määruse väljatöötamine on Euroopa Liiduga integreerumise tegevuskavas. Juba praegu on Eestil kohustus hinnata riigiabi samadel alustel kui Euroopa Liidus.

Määruse lisas on toodud Eesti regionaalabi kaart, mille kohaselt jagatakse Eesti kaheks: Põhja-Eestis (Harjumaa koos Tallinnaga) on regionaalabi maksimaalseks osakaaluks 40%, mujal Eestis 50%. Aluseks võeti SKP ühe elaniku kohta võrrelduna Eesti keskmisega. Näiteks 1998. a moodustas Põhja-Eesti SKP 163% Eesti keskmisest, samal ajal aga teiste Eesti piirkondade oma 55,9-69,3%.

Regionaalabi antakse investeeringuks materiaalsetesse ja mittemateriaalsetesse varadesse või investeeringuks töökohtade loomiseks, samuti erandina tegevuskulude ajutiseks katmiseks. Määrust ei kohaldata Euroopa lepinguga määratletud osale põllumajandustoodete tootmisele, töötlemisele ja turustamisele ning ekspordiabile.

Määruse rakendamine ei too riigile kaasa täiendavaid kulutusi.

Valitsus muutis ka oma varasemat korraldust 6. detsembrist 2000. a nr 980-k, millega moodustati Riigi Regionaalpoliitika Nõukogu. Seoses Tarmo Männi lahkumisega kaitseministeeriumi kantsleri ametikohalt nimetatakse tema asemele Riigi Regionaalpoliitika nõukogu liikmeks kaitseministri nõunik Hellar Lill.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing