Eesti korraldab usbekkidele WTO-seminari

Inno Tähismaa 13. märts 2001, 17:53

Täna hommikul algas Tallinnas Eesti, Briti ja Usbeki kolmepoolse koostöö raames seminar, kus Usbeki riigiametnikele tutvustatakse WTO kogemusi, teatas välisministeeriumi esindaja.

Seminaril tutvustatakse kümnele Usbekistani riigiametnikule põhjalikult Eesti ühinemisläbirääkimisi maailma kaubandusorganisatsiooniga (WTO) ning liikmeksoleku ajal saadud teadmisi ja kogemusi.

Seminaril käsitletakse Usbeki soovil tariifi- ja teenustepakkumise ettevalmistamist, sanitaarmeetmeid ning tehnilisi barjääre puudutavaid nõudeid, samuti Eesti kogemusi ühinemisläbirääkimistelt WTOga.

Tutvustatakse ka valdkondi, mis võiksid huvi pakkuda WTOga ühinemisprotsessis olevale riigile ning kus Eestil on võimalik jagada oma kogemusi, näiteks põllumajandus, tollid, WTOs toimuvad arengud.

Usbekistani kui WTOga ühinemisläbirääkimisi pidava riigi ametnikele esinevad peamiselt Eesti spetsialistid ning lisaks ekspert Suurbritanniast. Oma kogemusi jagavad ühinemisläbirääkimistel osalenud ametnikud majandusministeeriumist, põllumajandusministeeriumist, välisministeeriumist ja tolliametist.

Usbekistani riigiametnike delegatsioon lahkub Eestist neljapäeval, 15. märtsil.

Eesti ja Suurbritannia katavad seminaril osalejate transpordi-, majutus- ja toitlustuskulud ning seminari korraldamiskulud võrdselt.

Eesti arengukoostööpoliitika raames läbiviidavate arenguabi projektide peamiseks vormiks on Eesti reformikogemuse jagamine teistele riikidele. Kui eelmisel aastal oli tähelepanu koondunud peamiselt Ukrainale, siis 2001. aastal soovib välisministeerium, vastavalt välispoliitika prioriteetidele laiendada tegevust ka Kesk-Aasia riikides.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing