Keskerakond kavandab ministrite ülekülvamist umbusuavaldustega

13. märts 2001, 08:21

Koalitsiooni järjest teravamalt ründav riigikogu opositsioon lubab korraldada ridamisi umbusaldushääletusi kõigi valitsuse ministrite vastu, kuigi nende õnnestumiseks on parlamendi koosseisu tõttu vähe lootust, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Umbusaldusavalduste laine tuleb,? kinnitas Keskfraktsiooni esimees Toomas Varek. Tema sõnul tabab see eeskätt Isamaaliidu ministreid. Kindlasti satuvad löögi alla ka need valitsuse liikmed, kes teede-ja sideministri Toivo Jürgensoni kõrval vastutavad raudtee erastamisskandaali eest, lisas Varek.

Erastamisagentuuri nõukogu liikmetena toetasid Eesti Raudtee mahamüümist Rail Estoniale ka majandusminister Mihkel Pärnoja ja rahandusminister Siim Kallas.

Vareki kinnitusel lepivad opositsioonifraktsioonid täna hommikul kokku, mis järjekorras ja millise tihedusega nad umbusaldusavalduse eelnõusid esitama hakkavad. Sama taktikat kasutab Keskerakond Tallinnas, kus ta on viimasel kolmel volikogu istungil andnud järjest üle eelnõu linnapea Jüri Mõisa mahavõtmiseks.

Rahvaliidu esimehe Villu Reiljani sõnul on enam kui selge, et umbusaldamist väärib valitsus tervikuna. ?Näiteks koheselt tuleks ametist tagandada keskkonnaminister Heiki Kranich,? märkis ta.

Reiljani kinnitusel ei heiduta opositsiooni umbusaldusavalduste võimalik nurjumine. ?Meie teeme oma tööd,? ütles Reiljan. Üks opositsioonijuhtidest avaldas lootust, et rahvas suudab 2003. aastal teha valimiskastide juures õigema valiku kui 1999. aastal.

Valitsusliidu poliitikud on massiliste umbusaldusavalduste vastuvõtuks valmis. Eile koos olnud koalitsiooninõukogu otsustas, et sellesisulised eelnõud tulevad edaspidi neljapäeviti arutelu alla. ?See tähendab, et väga ei kiirustata,? tõdes koalitsiooninõukogu Andres Tarand.

Võimalust nende läbiminekuks Tarandi sõnul pole, kuna koalitsioonisaadikud usaldavad oma ministreid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing