Kaubarong sõitis üle rööbastel embava paari

13. märts 2001, 08:32

Pühapäeva õhtul Tallinnast Tapale sõitnud kaubarongi juhid pidid pealt vaatama, kuidas kaks teineteist embavat kogu ei lahkunud ka veduri hoiatusvilet kuuldes rongi eest ning hukkusid selle rataste all, kirjutab Postimees.

Kaubarongi masinist Eduard meenutas pärast õnnetust politseile seletusi andes, et nägi veduri juhikabiinist pimedusest välja joonistuvat inimkogu. Rongijuhile ja tema abile tundus, et mees seisab raudteel seljaga nende poole.

Vedurijuhid lasid vilet ja pidurdasid, kuid inimene rööbastel ei reageerinud. Pimedust lõhestav valgusvihk veduri ninas näitas paarikümne meetri kaugusel seisvat meest ja naist, kes embasid teineteist. Mõne hetke pärast oli paar teelt pühitud.

58 vaguniga kaubarong sai pidama 250 meetri kaugusel õnnetuskohast, mis asus kilomeeter Mustjõelt Aegviidu poole.

Vedurijuhid leidsid purustatud peaga naise veduri esiosa külge haakunult, mees lamas surnult 16. vaguni all. Harju politsei pressiesindaja Beata Perensi sõnul leiti hukkunud mehe juurest ka pruun nahktagi ning samast materjalist kott.

?Kotis oli ühe 1971. aastal sündinud naisterahva passi tagumise lehe koopia. Selle alusel oletab uurija praegu, et üks hukkunuist oli seesama Ida-Virumaalt pärit eestlanna,? rääkis Perens. ?Hukkunud mees oli naisest umbes 15 aastat vanem. Uurija tegeleb nende isikute tuvastamisega.?

Politsei ei oska seni nimetada ka põhjust, miks paar rongi ette jäi. Üks versioon viitab ettekavatsetud vabasurma minekule, kuid on ka võimalus, et näiteks alkoholijoobe tõttu ei märganud nad lähenevat rongi. Politseinikud tundsid laipade juures alkoholilõhna.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing