PM: valitsus vajab remonti

13. märts 2001, 08:36

Mart Laari praegune valitsus vajab hädasti remonti. Kaks aastat valitsuse moodustamisest hakkab täis saama ning nagu sulav kevadlumi on otsa lõppenud ka usalduskrediit, mille nii mõnigi minister oma ametisse asudes valijailt kaasa sai, kirjutab Postimees tänases juhtkirjas.

Kuidas vältida poliitikute muutumist ühiskondliku arengu piduriks, küsis president Lennart Meri oma aastapäevakõnes 24. veebruaril. Tänaseks pole valitsus riigipea sellele küsimusele vastanud. Iga viivitatud päeva eest tuleb aga tulevikus maksta topelthinda.

Mart Laari ministritel meeldib vastuseks neid tabanud kriitikale rääkida mõistujuttu poliitilisest vastutusest. Kui Postimees küsis läinud nädalal erastamisnõukogusse kuulunud ministritelt, milline on nende vastutus seoses segadustega Eesti Raudtee erastamisel, tõid nad selle sisutühja sõnakõlksu kui ühest suust lagedale. Järgmised valimised pidavat andma lõpliku vastuse.

Küllap see vastus ka tuleb, kuid kui kolmikliit ei anna punast tuld end kompromiteerinud ministritele, saab lõplik vastus olema väga karm.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing