Marian ja Vitali Haitovi mõrvade põhjused politsei andmeil kattuvad

13. märts 2001, 08:24

Meediaärimees Vitali Haitovi tapmise toimiku Tallinna kriminaalpolitsei mõrvagrupilt eile üle võtnud keskkriminaalpolitsei hakkab uurima ka Marian Haitovi mõrva, sest näeb isa ja poja tapmises tihedat seost, kirjutab Eesti Päevaleht.

Tallinna kriminaalpolitsei on keskkriminaalpolitsei hinnangul teinud Marian Haitovi aastatagust mõrva uurides ära suure töö, kuid uurimine otsustati üle võtta põhjusel, et tapmiste põhjused võivad olla samad.

Kriminaalpolitsei ei välista, et laupäeval Vitali Haitovi koduukse eest tapnud mees lahkus Eestist kohe pärast mõrva. Kuna tapja ei kandnud tulistamise ajal maski, on tõenäoline, et tegu oli Venemaalt tellitud palgamõrvariga, kes ei pidanud äratundmise hirmus nägu varjama.

Mõrvaversioone kontrolliv politsei peab tõenäoseks, et Vitali Haitov tapeti selleks, et ennetada tema lubatud kättemaksu poja Mariani tapjatele.

Samuti uurib politsei Ohvitseride Majas raha tõttu tekkinud tüli, kus üheks osapooleks väideti olevat allilmaga seotud Boriss Malinovski. ?Meil polnud Vitali Haitoviga ühiseid rahaasju,? ütles Malinovski eile. ?Ma nägin teda viimati detsembris ja mingit tüli meil ei olnud.?

Hoolimata sellest, et vanaisa tapjat oma silmaga näinud 9aastane pojapoeg Vitali rääkis politseinikele, et tulistajaks oli sinist kombinesooni kandnud tõmmu mees, ei suutnud politsei eile õhtuks kahtlusalusest fotorobotit koostada.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing