Pankurist suurannetaja kinkis Tallinna lastehaiglale reanimobiili

Inno Tähismaa 13. märts 2001, 11:55

Nordea (Merita) kontserni nõukogu aseesimees Hans Dalborg suunas talle panga tegevjuhi kohalt lahkumise puhul tehtud kingitused üle 500 000 kroonises summas annetustena Tallinna Lastehaigla toetusfondile, kirjutab Päevaleht.

Eesti kasuks kallutas rootslasest suurannetaja muuhulgas haigla selgelt ja hästi esitatud internetilehekülg.

?Ka Rootsis peetakse tähtsaks, et emad saaksid haiglas laste juures olla,? vaatas Dalborg eile huviga ringi Tallinna Lastehaigla vastsündinute osakonna ema ja lapse palatites. Kuuldes lastearst Adik Levinilt, et selles haiglas kehtib niisugune kord juba kakskümmend aastat, lisas külaline tunnustava ?Oo.?

Venelannast emale ilusas vene keeles ?Do svidanija? soovinud, jättis rootslane maimukesele kingiks karumõmmi. Ootama, millal tibatilluke patsient suuremaks kasvab. Ning astus palatist välja, muretsedes, et külalised võivad imikutele viirusi tuua.

Skandinaavia suurkontserni Nordea nõukogu aseesimehe Hans Dalborgi eilne külaskäik Tallinna lastehaiglasse tähistas tema rohkem kui poole miljoni krooni suuruse annetuse ülekandmist haigla toetusfondi arvele. Fondi juhatuse esinaise Inna Krameri kinnitusel on see seni suurim eraisikult tulnud annetus.

Kolmekordne isa ja kolmekordne vanaisa Hans Dalborg rääkis, et tänavu jättis ta panga tegevdirektori ameti, mida oli kümme aastat pidanud algul Nordbankenis, seejärel MeritaNordbankenis ja Nordeas. ?Paljud inimesed tulid minult küsima, mida soovin lahkumiskingituseks. Mõtlesin, et minul on juba kõik olemas, aga on küllalt inimesi, kes vajavad tõeliselt abi. Pidasin õigemaks koguda kingitusesummad üheks suureks annetuseks. Nii et õieti olin mina paljude teiste inimeste annetuste vahendaja,? seletas Hans Dalborg.

Inna Kramer ütles, et haigla kavatseb osta annetatud raha eest uue reanimobiili. Selles on ka transpordikuvöös, milles on võimalik eluohtlikus seisus vastsündinuid sünnitusmajast haiglasse tuua. Haigla praegune reanimobiil on ostetud 1995. aasta kevadel ning üsna kulunud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing