Rendileping toob Pärnu linnale poolemiljonilise kahju

13. märts 2001, 09:20

ASi Pärnu Kommunaali juhataja Ahto Sadam kirjutas enne ettevõtte erastamist alla rendilepingule, mis võib firmale tuua ligi pool miljonit krooni kahju, kirjutab Pärnu Postimees.

Rendilepingu füüsilisest isikust ettevõtja Silver Turiga sõlmis Sadam aasta eest, 14. märtsil.

Turi sai 2008. aasta 1. aprillini rendile ruumid Mai 2 üldpindalaga 380,2 m². Lepingus sätestati, et renditavad ruumid jaotatakse kolme rühma. Esimese ja teise rühma ruumide ruutmeetri rendimäär kuus on 25.10 krooni ning kolmandal rühmal 5.80 pluss käibemaks.

Rentnikul on lepingu järgi õigus anda ruume allrendile ja teha ruumides ümberehitusi ja parendusi, viimased tuleb rendileandjaga enne kooskõlastada.

Rendilepingut on hiljem uurinud mitu juristi, kelle hinnangul on AS Pärnu Kommunaalile vaieldamatult kahjulik üks lepingu punkte. Nimelt sätestab see, et kui rendileping lõpeb enne tähtaega ja rentnikust mitteolevatel põhjustel, hüvitab rendileandja dokumentaalselt tõestatud ümberehituste ja parenduste maksumuse lepingu lõppemise ajal kehtivatest hindadest lähtuvalt.

Abilinnapea Margus Tammekivi, kes on ühtlasi AS Pärnu Kommunaali nõukogu esimees, ütles, et selle punkti kohaselt tuleks rentnikule hüvitada parendused isegi juhul, kui leping lõpeb näiteks kuue aasta pärast. Aastatetagune töö aga makstakse kinni tulevikuhindade järgi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing