IT spetsialistide puudus Eestis kasvab

14. märts 2001, 14:24

Personaliotsingufirmade hinnangul on endiselt kõige raskem täita IT valdkonda tööjõuturul, kuigi igal aastal võtavad ülikoolid vastu sadu informaatikatudengeid.

?Selles sektoris on inimesi kõvasti vähem kui pakkumisi ja IT tööjõud liigub ilmselt ka mingeid teisi teid pidi kui läbi meie firma,? rääkis ARIKO ReServ konsultant Reet Kaarelson. ?Samas on enamik IT inimesi juba varakult kusagil paigas.?

Kuigi välisfirmad näitavad jätkuvat huvi programmeerijate vastu, pakkudes suurepäraseid palgatingimusi, ei ole Eestil neile vajalikku tööjõudu pakkuda.
Indrek Pajumaa Mercuri Urvalist lisas, et vajadus spetsialistide järele kasvab aastatega veelgi. ?Inimesed hakkavad järjest enam tajuma, et ei piisa ainult laia eriala omandamisest, nagu näiteks rahvusvaheline ärijuhtimine. Selleks, et tööd leida, tuleb midagi spetsiifilisemat kõrvale õppida.?

Puudust ei peaks tulema ka müügi ja marketingi alastest töökohtadest, mida hetkel on Kaarelsoni hinnangul väga raske täita. ?Eks Eesti mees ole selline kinnisem ja introvertsem inimene ja inimtüübilt pole nad lihtsalt müügiinimesed,? oletas Kaarelson. ?On küll häid spetsialiste, kuid müügitööga nad hakkama ei saa.?

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing