Ülikooli lõpetanud leiavad madalapalgalise töö

14. märts 2001, 08:15

Ligi kolmveerand Tartu Ülikooli vilistlastest oli pool aastat pärast kooli lõpetamist asunud tööle, kuid enam kui poolte palk jäi riigi keskmisest kasinamaks, selgub üliõpilaste karjääriteenistuse küsitlusest, kirjutab Tartu Postimees.

Karjääriteenistuse peaspetsialist Kadrin Kergand rääkis, et küsitluse eesmärk oli teada saada, millist tööd ja kuidas vilistlased leiavad. Teine põhiküsimus oli, kuidas hindavad pooleaastase töökogemusega noored ülikoolist saadud haridust.

Vastustest nähtub, et mullu novembris ja detsembris, kui küsitlus läbi viidi, oli töötuid vastanute hulgas vaid kolm protsenti. Kolmandik lõpetanuist jätkab õpinguid ja töötab samaaegselt, 20 protsenti jätkab õpinguid ning 42 protsenti ainult töötab.

Küsitletuist peaaegu kolmandik oli samas töökohas ametis juba õpingute ajal.

Tervelt 43 protsenti lõpetanuist leidis töö Tallinnas, 38 protsenti Tartus. Väiksematesse linnadesse ja maapiirkondadesse eriti ei kiputa.

Kuni 5000 krooni teenis kuus 54 protsenti vastanuist. Statistikaameti andmeil oli novembris Eesti keskmine palk 5235 krooni ja detsembris 5740 krooni.

Enamik lõpetanuist töötab hariduses (32 protsenti), tervishoius (12 protsenti) ja riigihalduses (16 protsenti), kus palgad on madalamad kui erasektoris.

Kergandi hinnangul saavad naisvilistlased meestest madalamat palka, sest naised töötavad sagedamini haridusasutustes, kus palgad ongi madalamad.

Vaid nelja teaduskonna (õigus-, arsti-, füüsika-keemia- ja majandusteaduskonna) kõik lõpetanud väitsid, et nende töö on erialane või erialaga seotud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing