Korvpalluri abikaasa vanglaotsus jäi jõusse

15. märts 2001, 09:06

Kohtualuse pisarad, värisev hääl ja must riietus ei muutnud eile Tallinna ringkonnakohtu südameid haledaks. Raamatupidajana üle viie miljoni varastanud Lea Niinepuu kolme ja poole aastane vangistusotsus jäi jõusse, kirjutab SL Õhtuleht.

?Tunnistan oma süüd. Ei suutnud öelda rahale ei,? lausus ameeriklasest korvpalluriga abielus olev Niinepuu väriseval häälel. Ühtlasi palus ta kohtult kergemat karistust.

Niinepuu lubas läbi pisarate teha kõik, et kahju hüvitada. Ta töötab raamatupidajana uues kohas, kuid esialgu on kogu teenitud raha kulunud advokaadile.

Ehkki Niinepuu kaitsja, vandeadvokaadi abi Armand Reinmaa tõi esile seitse punkti, miks tuleks Tallinna linnakohtu otsus lugeda põhjendamatuks, võttis riigiprokurör Anne Talp need ükshaaval ette ja põrmustas karmi järjekindlusega.

?Kohus on olnud äärmiselt liberaalne, määrates karistuseks kolm ja pool aastat,? kutsus prokurör üles arvutama, mitu korda ületavad riisutud miljonid seaduses nimetatud miinimumi. 46 korda. ?See on häbematuse tipp! Ilmselt ei ole tema kuriteo suurus, raskus ja olemus Lea Niinepuuni veel jõudnud, kui ta ei saa aru, et viie miljoni riisuja on kurjategija.?

?Tulemus on uskumatu, me ei osanud keegi sellega arvestada,? ütles Lea Niinepuu kohtumajast veel vaba inimesena lahkudes. Ta ei tea täpsemalt, kuidas tema korvpallurist abikaasa kolmeaastase tütre kasvatamist korraldama hakkab.

Ühe kuu jooksul võib otsuse vaidlustada riigikohtus. Kas seda tehakse, ei osanud Niinepuu ja tema kaitsja eile veel öelda.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing