Viljandi soovib jätkuvalt rajada uut järve

15. märts 2001, 09:14

Viljandi linnavalitsus pole loobunud plaanist rajada Paalalinna ja Jämejala vahele paisjärv, kuid seda ei viida ellu enne kuut aastat, kirjutab Sakala.

'Linna arengukavasse oleme selle projekti pannud pärast 2007. aastat teostatavana, kuid kas see juhtub aastal 2012 või 2054, ei ole praegu võimalik öelda,' lausus linnavalitsuse arhitektuuriameti peaarhitekt Kalle Kadalipp.

'Järve on vaja juba seepärast, et vaade Jämejala poolt Paalalinnale on kole,' selgitas Kadalipp. Järve ehituse esimeseks etapiks võib pidada Paalalinna Tallinna maanteega ühendava viadukti ehitust, mis peaks parandama liiklusskeemi ja saama uue järve paisuks.

Järve projekteerimiseks on vaja hinnata keskkonna mõjusid ja teha detailplaneering. Kadalipu sõnul on praegu raske öelda tulevase järve suurust, kuid umbkaudu võiks see mahutada kolm Paala järve.

Kinnisvarabüroo Maa ja Talu Viljandi filiaali juhataja Arno Puusilla sõnul tõstaks uus järv sellega piirnevate kinnisvarade hindu, kuid mitte väga palju. Kinnisvaraarendusprojektina tulevase järve kaldale elamurajooni rajama hakata pole aga tema arvates mõttekas.

Järve rajamiseks tuleb saada nõusolek ka vee alla jäävate maade omanikelt. Osa kõnealusest alast on riigile kuuluv linna reservmaa, osa aga Pärsti valla ja eraisikute oma.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing